ضرورت بکارگیری BPMS

ضرورت بکارگیری BPMS

به دلیل اینکه خود فرآیندها نیز سرمایه هستند، فرآیند اصلی و فرآیندی که بیشترین ارزش را برای مشتری تولید می کنند، باید با دقت مدیریت شوند.

کاربرد در دولت

کاربرد در دولت: مدیریت تدارکات الکترونیکی

کسب و کار
مدیریت فرآیند کسب و کار برای دولت: مدیریت تدارکات الکترونیکی

 

هدف
افزایش بازده عملیاتی و کاهش هزینه ها از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی

 

ذی‌نفعان
کارکنان، پیمانکاران، مدیران

 

راهکار مبتنی بر BPMS

سیستم تدارکات الکترونیک با مدیریت فرآیند یک سیستم مبتنی بر فناوری اطلاعات است که به منظور بهبود و اتمام مؤثرتر فرآیندهای تدارکات و خرید در یک سازمان به‌کار می‌رود. این سیستم از رویکردهای مدیریتی و فرآیندی پیروی می‌کند تا فرآیندهای تدارکات را از ابتدا تا انتها کنترل کرده و بهینه‌سازی نماید. این سیستم شامل اجزایی مانند مدیریت موجودی، پیگیری و انجام سفارش‌ها، انتخاب و ارزیابی تامین‌کنندگان، تولید و مدیریت درخواست‌های خرید، اعتبارسنجی تامین‌کنندگان، گزارش‌گیری و تجزیه و تحلیل داده‌ها و همچنین ارتباطات و هماهنگی بین اعضای تیم تدارکات می‌باشد.

مدیریت فرآیند تدارکات با کمترین هزینه و در بهترین شرایط زمانی، مکانی، کمی و کیفی جایگاه ویژه‌ای در مدیریت کسب و کار دارد. در یک نگاه کلی، فرآیند تدارکات از مرحله شناسایی نیازمندی‌ها تا دریافت خدمات یا کالای خریداری شده برای رفع نیازمندی را شامل می‌شود.

این سیستم، یک راه حل یكپارچه است که عملکردها، سیستم ها، پرسنل و تدارکات را در یک چارچوب بر اساس فرآیند و همکاری‌های لازم، به یکدیگر مرتبط می‌سازد. این راه حل صد در صد تحت وب بوده لذا سبب افزایش پذیرش آن توسط کارکنان، پیمانکاران و مدیران شده و برای تمام ذی نفعان، یک سیستم مجزا جهت مدیریت تمام فعالیت‌های قبل، در طول و پس از استقرار را فراهم می‌نماید. از آنجایی که این سیستم عملکردهای تهیه و تدارکات را با استاندارد بالا و منطبق بر فرآیند می‌سازد، انعطاف پذیری قابل توجهی را برای پذیرش ساده تغییرات مورد نیاز، ارائه می‌نماید.

مزایا

نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار، فرآیندهای تهیه و تدارک را به صورت بهینه درآورده‌است. با استفاده از سیستم تدارکات الکترونیک با مدیریت فرآیند، سازمان‌ها قادر به بهبود کارایی، کاهش زمان، کاهش هزینه‌ها و افزایش شفافیت در فرآیندهای تدارکات خود می‌شوند، همچنین توانایی در انتخاب بهترین تامین‌کنندگان و ایجاد تعامل بهتر با آنها را دارا می‌شوند.